İç Üniteler - Mitsubishi Heavy VRF

Mitsubishi Heavy VRF dört yöne üflemeli kaset tipi iç üniteler 2.2 kw – 16 kw kapasite aralığında bulunmaktadır. Dört yöne üflemeli, kompakt dört yöne üflemeli, duvar, tavan tip iç ünitelerde üfleme kanatçıkları birbirinden bağımsız istenilen pozisyonda konumlandırılması için 6 değişik açıda ayarlanabilmektedir. Kaset tipi iç üniteler gerekli ses ve ısı yalıtımı için poliüretan köpük izolasyonuna ve yan yüzeyden üfleme kanalı bağlantısı imkanı veren patlatma kapaklarına sahiptir. Sektörde rakipsiz olan draft panel özelliği sayesinde her yöndeki kanatlara ek olarak, ikincil kanatlar ile hava akış yönünü istenilen açıda değiştirebilen, doğrudan insan üstüne üflemeyi engelleyip, ikincil kanatlar ile tavana paralel üfleme etkisi yaratarak bu sayede soğuk çarpmasını ve hava akımı cereyan etkisini önlemektedir.

Kullanım Koşulları ve Montaj

Mitsubishi Heavy VRF düşük statik basınçlı kanal tipi iç üniteler 20 cm’lik düşük yüksekliği sayesinde otel odası gibi mahallerde rahatlıkça asma tavanınız içine sığmaktadır.

Mitsubishi Heavy VRF orta statik basınçlı kanal tipi iç üniteler 10-100 Pa arası basınca göre çalışmasını ayarlayabildiği için basınç kaybı hesabınız bu sınırlar içerisinde hatalı hesaplansa dahi kumanda üzerinden doğru basınç kaybı set edilerek en verimli şekilde çalışma devam etmektedir.

Mitsubishi Heavy VRF yüksek statik basınçlı kanal tipi iç üniteler 10-200 Pa arası basınca göre çalışmasını ayarlayabildiği için basınç kaybı hesabınız bu sınırlar içerisinde hatalı hesaplansa dahi kumanda üzerinden doğru basınç kaybı set edilerek en verimli şekilde çalışma devam etmektedir. Çok geniş alanlara hitap edebilen 28 kw kapasiteyi tek iç ünite ile sağlayabilen çok güçlü iç ünitelerdir.

Mitsubishi Heavy VRF duvar tipi iç üniteler sektördeki rakiplerinin aksine VRF sistemlerinde en şık görünümlü modelini kullanmaktadır. Yine rakiplerinden ayıran en önemli özelliği tek iç ünitenin maksimum 9 kw kapasite verebilmesidir. Bu sayede sistem ve IT odaları gibi soğutma ihtiyacının yüksek olduğu mahallerde genellikle tek bir iç ünite ile çözüm sağlanabilmektedir.

Mitsubishi Heavy VRF tek yöne üflemeli kaset tip iç üniteler genel olarak kanal ve kanal işçiliği ile uğraşılmak istenmeyen konut ve otel gibi projelerde tercih edilen iç ünitelerdir. Yine tüm kaset tip ürünlerde olduğu gibi bu üründe de drenaj pompası standart olarak bulunmaktadır.

Mitsubishi Heavy VRF iki yöne üflemeli kaset tip iç üniteler genel olarak asansör holü, otellerin koridor holü gibi kısımlarda kullanılmaktadır. Bu ürün yerine dört yöne üflemeli kaset tip iç ünite kullanılması hem maliyet açısından hem de kullanım açısından daha uygun olmaktadır.

Mitsubishi Heavy VRF tavan tipi iç üniteler kolay montaj yapılabilmesi için 3 yönden bakır boru bağlantısına ve isteğe uygun olarak 2 yönden drenaj bağlantısına izin vermektedir.

Huzur Mahallesi Maslak Ayazağa Caddesi
Uniq İstanbul B No:4 B
Maslak/Sarıyer/İstanbul

0 (212) 939 26 63

0 (532) 354 97 98