Dış Üniteler - Mitsubishi Heavy VRF

Mitsubishi Heavy VRF dış ünitelerindeki kompresörler DC scroll inverter teknolojisiyle çalışan tiptedir. Birden fazla kompresörü bulunan dış ünitelerinde her iki kompresör de inverterlidir. Oda sıcaklığı ile set edilen sıcaklık farkına bağlı olarak hedeflenen evaporasyon sıcaklığını değiştirerek değişken üfleme sıcaklığı ve kapasite kontrolü gerçekleştirmektedir. Enerji tasarrufu modu bulunmaktadır. Bu modun 2 ciddi avantajı mevcuttur. İlki %34’e varan elektrik sarfiyatındaki düşüş. İkincisi ise üfleme sıcaklığını oda sıcaklığına yaklaştırarak çarpma etkisini engelleyici şekilde üfleme yapmasıdır.

Mitsubishi Heavy VRF - Verimlilik Değerleri

Tüm dış ünitelerimiz Eurovent, ISO9001 ve ISO14001 belgelerine sahiptir. Mitsubishi Heavy VRF sistemlerinde soğutucu akışkan olarak yüksek verimliliğe sahip R-410a gazı kullanılmaktadır. Sistem modüler yapıda olup, istenilen kapasite ihtiyacının karşılanabilmesi için dış üniteler 2 HP kapasite aralıkları ile 60 HP’ye kadar dış ünite kombinasyonuna imkân verebilmektedir. Kompresörler ses seviyesinin azaltılması için, mekanik bölme ile ayrılan hacimlere yerleştirilmektedir. Birden fazla dış ünite birleşimlerinde her bir kompresörün minimum yağ seviyesinin ölçülerek, yüksek dayanıklılığa sahip çalışması için gereken yağ miktarının sabit tutulduğu yağ dengeleme borusu bulunmaktadır. Tüm dış ünite fan motorları, cihazların kısmi yük verimlerinin arttırılması için ihtiyaca uygun olarak inverter kontrollü doğru akımla çalışan tipte olmalıdır.

Mitsubishi Heavy Heat Pump VRF sistemlerde talebe bağlı olarak dış ünitelerin çalışması, ilk çalıştırılan iç ünite mod önceliği, son çalıştırılan iç ünite mod önceliği, çoğunluğun talep ettiği mod önceliği veya master iç ünitenin seçildiği çalışma koşulu mod önceliğine göre ayarlanabilmektedir.

Mitsubishi Heavy VRF - Güvenlik Ekipmanları

Mitsubishi Heavy VRF, güvenlik ekipmanları olarak alçak-yüksek basınç sensörleri, yüksek basınç koruma rölesi, alçak basınç koruma rölesi, aşırı akım rölesi, inverter kompresör aşırı yük koruyucusu, yüksek kompresör çıkış sıcaklığı koruma rölesi, sıcaklık fonksiyon sensörleri ve sigortalar bulundurmaktadır. Herhangi bir arıza durumunda sistem son yarım saate ait dataları kayıt altına alabilmektedir.

Kısmi elektrik arızası durumunda, sistem tamamen durmayacak olup, çalışmaya devam etmektedir. Elektrik kesilmesi durumunda cihazlar ve kumandalar son verilen komutları hafızasında tutmaktadır. Elektrik geri geldiğinde hafızasında kayıtlı komuttan çalışmaya devam etmektedir. Kısmi elektrik arızasında ise sistem tamamen durmadan çalışabilmektedir.

Huzur Mahallesi Maslak Ayazağa Caddesi
Uniq İstanbul B No:4 B
Maslak/Sarıyer/İstanbul

0 (212) 939 26 63

0 (532) 354 97 98